Kniha s nezvyčajným dizajnom.

Zvyčajne sa grafický dizajn rieši pri veciach ako sú logá, reklamy bannery a pod. Avšak aj knižky potrebuj svoj titulný obal, niekedy priame obrázky či ilustrácie do knižky. Niekedy je to tvorené ručne, inokedy na počítači, stále sa jedná o druh grafického dizajnu. Avšak spraviť pekný dizajn na niektoré knižky, napríklad ako sú knižky svätcov, môže byť pekne náročná úloha. Musí to totiž vždy spĺňať istú estetiku a nesmie to prekročiť medze, ktoré cirkev zakazuje.

Snáď ale nikdy by vám nenapadlo, že by ste mohli robiť grafický dizajn na bibliu. Znie to trošku nezvyčajne, lebo biblia tu je už od nepamäti, no aj také niečo sa môže stať. Slovenská biblia totiž dostala celosvetovú cenu za dizajn, práve ohľadom toho, že spravili dizajn biblie. Je to rozhodne nezvyčajné, no ako grafik sa pri svojej práci v dnešnej dobe môžete stretnúť fakt s hocičím. Aj v dnešnej dobe sa samozrejme robí ako taký grafický dizajn biblie, ale najčastejšie ju vidno ako spísanú v jednoduchej knižke s názvom biblia.

Grafický dizajn je tak rozšírený do všetkých odvetví modernej doby. Neexistuje snáď jediná vec, ktorá by v dnešnej dobe nepodliehala grafickému dizajnu. Už len keď si teraz čítate tento článok, tak kým ste sa vôbec k nemu dostali, ste uvideli minimálne 10 prvkov, kde bol využitý grafický dizajn.

Pri knižkách sa však často vymýšľa ideálny obal, kde znovu zohrá svoju úlohu grafika. Veľa ľudí si podvedome vyberá knižku hlavne podľa obalu, a aj keď sa vraví, že nesúď knižku podľa obalu, niektorí ľudia sa tým neriadia. Toto je však jasné aj vydavateľom, a preto si niekedy úvodnú stránku svojej knižky nechajú spraviť u profesionálov. Docielia tak lepší predaj. Pri detských knižkách to je samozrejmé, pretože deti priam zbožňujú knižky, kde sa môžu nabažiť obrázkov a grafických znázornení. Toto všetko je v rukách grafika a je len na ňom, ako sa s tým vyhrá.