Žijeme v ére počítačov a umelej inteligencie. Neodzrkadľuje sa to len vo vede, ale aj v umení. Kedysi sa obrazy, maľby a všetky grafické veci robili na papier, na plátno za pomoc štetca, palety, ceruziek a pod. V dnešnej dobe nám však počítače umožňujú vytvoriť a nakresliť také veci, o akých sa niekedy ani len nesnívalo.

Kto všetko však potrebuje grafický dizajn ? V dnešnej dobe pomaly každý jeden človek, či spoločnosť. Všade kam sa pozriete si môžete všimnúť grafický dizajn. Začnime však postupne.

Ak sme ako fyzická osoba, ktorá môže podnikať, či ponúkať iné služby, je za potreby nejaká reklama. Už v tej reklame sa musí objaviť nejaký grafický dizajn, ktorý je treba uplatniť na všetky reklamy, aby si to ľudia zapamätali a vedeli, čo si majú pod danou reklamou predstaviť. Rovnako tak niekedy môže prísť na vizitky, kde tiež treba riešiť grafický dizajn. Tento človek môže mať svoju vlastnú web stránku, ktorá je sama o sebe akýsi grafický dizajn. A to sme stále len pri jednom jedinom človekovi.

Ak sa však posunieme do firmy, je jedno či už menšej či väčšej. Ako najdôležitejšie je spraviť dizajn manuál, kde sa opíšu všetky grafické veci ohľadom firmy. Či to budú logá, logotypy, reklamné bannery, bannery na web, web samotný. Pri firme sa dá riešiť veľmi veľa vecí, kde sa uplatňuje grafický dizajn. Najzakladanejšia vec, je určiť si firemné farby. Najčastejšie štandardy sú 2 až 3 farby, niektoré firmy však môžu mať pokojne viac.

Ďalej vo svete sa grafický dizajn rieši v prípade športových klubov, športových zriadení, obchodov, či dokonca obyčajných obytných domov. V dnešnej dobe takmer každý tak potrebuje grafický dizajn. Niekedy aj len jednoduchý, ale nie všetci ľudia sú schopní si takéto niečo spraviť. Preto je za potreby grafikov, ktorých však stále na Slovensku nie je dosť, i keď práce stále pribúda.