Na Slovensku existuje mnoho spoločností, ktoré sa orientujú v smere grafického dizajnu. Väčšinou sú to spoločnosti, ktoré majú aj konkrétnejšie zameranie, ale zväčša neodmietnu žiadnu objednávku, čo sa týka grafických prác. Jednoducho je z čoho vyberať. Na Slovensku existuje kvantum grafických firiem. Pre príklad uvediem firmy ako sú:

  • cta.sk
  • vizion.sk

Obe tieto firmy sa zaoberajú tvorivým grafickým dizajnom. Spoločnosť CTA, je známa a sídli v Bratislave. Jedná sa o spoločnosť, ktorá ponúka široký obzor grafického dizajnu. Či už je to animácia, 3D grafika, alebo klasická 2D grafika pre firmy, táto spoločnosť sa jednoducho vyzná vo svojej robote. Ďalej ponúka aj tvorbu webových stránok či kompletný web dizajn. Čo sa týka grafického dizajnu tu nájdete naozaj všetko, na čo si len spomeniete. Táto firma vám zaručí, že to dostanete presne také, aké to len chcete.

Firma VIZION má trošku menšiu ponuku, no stále tu nájdete všetko potrebné ohľadom grafického dizajnu. Aj tu ponúkajú vytvorenie aplikácie pre nejaké účely, web dizajn, a aj rôzne softvérové prvky len a len pre vás. Vytvoria vám aj portfolio, znovu je len na vás čo potrebujete a o čo si zažiadate.

Obe firmy majú kontakt, takže ak si chcete niečo zistiť stačí im zavolať, prípadne napísať, a oni vám zodpovedajú všetky vaše otázky.

Takýchto spoločností je na Slovensku oveľa, oveľa viac. Niektoré sú špecifickejšie a zamerané iba na konkrétny druh grafiky, zatiaľ čo väčšina sa skoršie orientuje na širší výber tímu, aby mohli pracovať vo viacerých odvetviach grafického dizajnu. Grafický dizajn je totiž v dnešnej dobe žiadaný, a ľudia si pýtajú stále viac a viac. Hlavne v oblasti technológií grafický dizajn napreduje, pretože tvoriť dneska obrazy a logá, trvá niektorým firmám pár dní, zatiaľ čo kedysi to trvalo podstatne dlhšie. Porovnanie toho, ako rýchlo v dnešnej dobe dokážu ľudia pracovať oproti minulosti, je obrovský skok dopredu. Rovnako tak takýto skok zažil aj grafický dizajn