Stránky o web dizajne na Slovensku.

Pri grafickom dizajne sa môžeme stretávať s rôznymi inováciami zo starého dizajnu na nový, modernejší. Niekto však musí položiť nejaký návrh, niečo čo zaujme. Takto to chodí aj pri web dizajne. Ten sa z roka na rok posúva stále ďalej a ďalej, a tak vznikajú nové a nové stránky, ktoré sú krajšie a precíznejšie, ako tie, ktoré vznikali v minulosti. V dnešnej dobe je ten rozmach čo sa týka grafiky webov obrovský.

Pre príklad si zoberieme spoločnosť grandiosoft. Táto spoločnosť sprostredkúva a tvorí web dizajn, no na každej stránke je absolútne iný a rozmanitý len kvôli tomu, aby zaujal každého, kto si danú stránku pozerá. V dnešnej dobe je trendy mať na stránke obrázok alebo video cez celú stránku, rôzne animácie či čo najviac výrazné farby. Web dizajn sa tak dneska ako samotný prezentuje úplne všade. Dokonca môžeme nájsť aj

oblečenie ohľadom web dizajnu úplne bežne, a tak webový dizajn vytvára absolútne normálny grafický dizajn. Je to trošku zvláštne, no skutočne je v dnešnej dobe možné všetko, a ľudia vymýšľajú stále nové a nové veci ako zaujať. Najčastejšie sa však držia predpísaných trendov, pretože tie sú overené.

To však neznamená, že sa nemôže uchytiť niečo nové! Grandiosoft preto necháva otvorené možnosti pre svoj web dizajn, pretože ľahko môže prísť niekto, kto si nadiktuje ako má jeho stránka vyzerať, a aj keď bude absolútne vytrhnutá z kontextu moderných trendov, tak nejako zaujme. Vznikne niečo úplne nové, podľa čoho sa ľudia začnú riadiť, a čo aj oni budú chcieť maj na svojej stránke. S takýmito nápadmi sa však snaží prísť množstvo stránok, lebo jedinečnosť a originalita sa v dnešnej dobe cení najviac ako sa len dá. Ten, kto takéto vlastnosti vo svojom inventári má, nielen ohľadom grafického dizajnu či web dizajnu, sa môže presadiť všade tam, kde chce. Základ však je chcieť a učiť sa, pretože bez toho, by sa nič nepomohlo ani o centimeter.