Nielen v Bratislave, ale aj vo väčších mestách Slovenska sa môže nájsť istý typ dizajnového trhu. Tento rok tento dizajnový trh nesie názov “Šikovné ruky slovenských ludzí”. Po tretíkrát ho organizuje agentúra MMevent v Event hall Malacky. Malacky sú kúsok od Bratislavy, takže stále patria pod správu Bratislavy.

O čo vlastne ide? Ide o akési predstavenie nových grafických prvkov na mnohé veci, ako je oblečenie, kozmetika či iné doplnky. Zídu sa tu teda jednotliví tvorcovia grafického dizajnu, ktorí predstavia svoje výrobky a budú ich publikovať ľuďom. Táto výstava sa koná trikrát, takže ak zmeškáte raz, tak nezúfajte, možností bude stále dosť. Môžete tam zobrať aj svoje deti, pretože pre ne bude prichystaný detský kútik, kde bude pre ne pripravený aj veselý workshop s Artist Luciou. Preto sa tam môžete pokojne vybrať aj ako rodinka a prezrieť si najnovšie veci od slovenských grafikov.

Jedná sa teda o jesennú kolekciu (existuje totiž aj jarná kolekcia, takže aby si to ľudia nemýlili.)

Výtvory takýchto šikovných ľudí si tak môžete pozrieť a porovnávať ich medzi sebou. Určite tu nájdete plno zaujímavých vecí, ktoré vás možno na prvý pohľad neoslovia, no vždy budú mať niečo do seba. Takéto projekty na Slovensku sú len podporou pre mladých ľudí, ktorí sa rozhodli začať s grafikou. Neznamená to, že je to takto vymedzené len pre túto jednu skupinu ľudí, je jedno aký je v ohľade tohto vek, takto dávajú spoločnosti ľuďom šancu, aby sa ukázali. Stretávajú sa tu tak všelijaké motívy, ktoré prechádzajú cez zložité členenie a tvorbu, až po úplne jednoduché motívy, ktoré sú dneska v móde. Väčšinou sa spoločnosti snažia držať krok s dobou, aby mali viac a viac zákazníkov, no niektoré sa od spoločnosti snažia odlíšiť a prilákať tak ľudí na niečo nové a nezvyčajné. Keď takáto taktika zaberie, zväčša to priláka viacej ľudí, ako keby ste sa mali stále držať jedného a toho istého štýlu.